Ložnice vs. vztah pohledem Feng shui

05.02.2022


V tento očistný čas a pomalu se přibližujícím jarem můžeme vřele praktikovat ve svém obydlí a životě. 

Z pohledu životních energií můžeme z 1/3 třetiny změnit a pracovat na svém myšlení, 1/3 je náš osud a poslední 1/3 je náš prostor, ve kterém pobýváme. Když spojíme a přijmeme, že můžeme pozitivně ovlivnit značnou část našeho života, je dobré se chopit příležitosti a měnit :-)

Feng shui - význam pro slovo změna, dokonalé umístění. Každý prostor od zahrady, bytu, domu, kanceláře, či jen pracovního stolu je rozdělen na 9 dílů, sektorů, který znázorňuje oblasti našeho bytí a života. Orientujeme se v něm podle mapky zvané Ba-gua a zjednodušeně řečeno, díváme se do daného prostoru vždy tak, že stojíme čelem ve vchodu do místnosti.

Každý pravý roh v místnosti, na pracovním stole, odráží partnerský (obchodní) vztah, obzvláště v ložnici. Nepořádek je zde vidět denně, jako odraz v zrcadle našeho vztahu. Čím více tato místa očistíme od všeho nepotřebného, posílíme vhodnými doplňky či symboly, o to lépe se bude dít v realitě. Každá změna s sebou přináší další změnu a ruku na srdce, přejeme si s partnerem fungující vztahy a sexualitu. Feng shui není kouzelným proutkem, který za nás vše vyřeší, ale může být velkým pomocníkem.

Ložnice. Jaká je vaše ložnice? Je to krásné, vzdušné místo zvoucí a lákající dovnitř, nebo komora s vydýchaným, těžkým vzduchem, kde skladujeme vše nepotřebné, je tam nacpaná televize, počítač, hromady nevyžehleného prádla, či cvičící stroje? Má to být naše království, naše svatyně, místo, kde zůstáváme a posilujeme téma MILENCI. Mnohé páry se odsunou do rolí mamča a taťka, což mileneckou energii rozhodně nepřipomíná.

Postel - alfa a omega pro náš vztah. Měkká, pevná, pohodlná s měkoučkým voňavým povlečením, nebo rozvrzaná, tvrdá, s propocenými peřinami, nebo snad zděděná po rodičích či babičce? Bohužel dědíte i vše z jejich vztahu. Nemoci, neshody, vše s čím usínali a probouzeli se. Výběru postele, přikrývek a povlečení věnujme dostatek času, aby symbolizoval nás samotné a cítili se oba dobře.

NOVÝ VZTAH = NOVÁ POSTEL. Pokud si to můžeme jen trochu dovolit, nelitujme nové investice. Investice do nového vztahu čerstvou postelí hovoří i o tom, jak nám na protějšku záleží. Nechceme přece, aby s námi v posteli byl - byla i vaše bývalá - bývalý a opakovala se minulost. Pokud nelze jinak, začněme nekompromisně s výměnou ložního povlečení, ale postupně a co nejrychleji vyměnit samotnou postel. Prostor pod postelí by měl být volný, jelikož vše co je pod ní či v ní, ovlivňuje kvalitu spánku a energetické pole.

Zrcadlo - od pradávna sloužilo k různým magickým účelům, používá se k rozhojnění toho co je před ním, blízko postele nám poskytne nevšední zážitek, ale má také velkou moc odrážet ve spánku vše negativní. Roky jsem v ložnici zrcadlo měla, ale také i časté noční můry a sny. Pokud je k tomu člověk vnímavý, odstranění zrcadla hodně pomůže.

Barvami dodáme vitalitu našemu vztahu. Ložním prádlem a doplňky v ložnici můžeme čarovat a směrovat naše energie kýženým směrem.

Růžové povlečení přitahuje lásku, romantiku, souznění. Červená je barva ohně, života, sexuality a spolu s krásným odstínem oranžové rozněcuje vášeň a milostný plamen. Největší službu udělá v doplňcích, povlečení. Výmalba rudé ložnice není zrovna šťastným řešením. Zelená je dobrá na nové začátky, léčení, hojnost, celoplošně na zdi však mnoho sexu nepřinese. Žlutá září jako slunce a pozvedne nás na mysli. Modrá je skvělá na komunikaci, působí chladněji, uklidňuje a hojí. Bílá a černá vynikne v kombinaci s ostatními barvami. Převlékejme často svou postel, obměňujeme tím proudící energii, denně větráme a nenecháváme prach, ten značí stagnaci.

Pravý roh v ložnici podpoříme párovou symbolikou, např. soškami muže a ženy, důležité je, aby oba předměty byly stejné velikosti. V opačném případě zdůrazňujeme dominanci jednoho z nich a to není cílem. Samotný předmět, či květina nedej bože s ostny sem určitě nepatří. Nejznámějším je pár čínských kachen, které se snadno seženou v obchůdcích s Feng shui tématikou a symbolizují lásku a věrnost. 2 stejné kameny růženínu nás také podpoří. Na zeď můžeme pověsit zamilovanou dvojici, ti odvážnější milostnou dvojici. Plyšáci, dětské znázornění lásky patří do dětského pokoje, ne do ložnice.

Známé jarní úklidy mají co do sebe a vždy když vyhodíme a pročistíme naše obydlí, je nám lépe a očista je hmatatelná. Naše partnerství, vztahy a ložnice si obnovu s péči velmi zaslouží. Vědomá a společná práce na vztahu se vždy vyplatí.