Čarodějka současnosti

12.01.2022

Kolo osudu a času se již mnohokrát otočilo od dob středověku, ale principy v naší společnosti zůstaly stejné a středověk trvá.

Z nakupených stříbrňáků a zlaťáků, církví zabaveného majetku se stala honosná sídla, panství, polnosti, zámky, opatství a tisíce hektarů lesů. Je s obrovským podivem, že ve společnosti, která je z drtivé většiny tvořena ateisty a pohany, stojí církev jako kdysi. Šedá eminence v zákulisí za nitky tahá a silně se domáhá "svého majetku". Čarodějka byla pro pány hodnostáře velkou hrozbou, neboť se jednalo o ženy nejen krásné a půvabné, ale moudré znalé mnoha přírodních umů. Půjdeme-li napříč historií, třeba až do dob antiky, zjistíme, že za velkými muži a jejich činy stály vlastně velké ženy. Téměř se podařilo vymýtit ženské plémě v jeho dokonalé podobě a čistotě. Čarodějky bohudík přežily, žijí a přežijí.

Čarodějka dnešní doby je taková Femme Fatale. Shrnu-li psaní o ženách, které za ta léta znám, jsou to často ženy s pohnutým životním osudem. Co však je a vždy zůstane je schopnost opakovaně vstávat z popela jako bájný Fénix. Dávat do života maximum a milovat celým svým velkým srdcem. Lynčování, které kdysi zažívaly při nesmyslných obviňováních zažívají i dnes ve svých životech. Jsou souzeny a odsuzovány za životní styl, za svá rozhodnutí, za své vědomosti, smyslnost a krásu. Krásu, která proudí zevnitř. Žijí podle svého srdce, své intuice, jsou i vlky samotáři, protože jako ovce ve stádu by brzo zahynuly. Společnost nesnáší odlišnost, chce poslušnost a jakmile se taková žena objeví, začíná systematické odstraňování, nebo přinejmenším znepříjemňování života.

Čarodějka Femme Fatale je přirozená, uvnitř skromná a pokorná. Než nalezne sama sebe, uběhne nějaký ten čas. Vnitřní moudrost bývá vykoupena bolestí, různými přešlapy a poznáním. Mít ji nablízku je darem. Bude opodál stát a čekat, až ji budete potřebovat. Podá svou ruku a otevře své srdce. Pravděpodobně vám svým podpatkem šlápne na kuří oko a její vstup do vašeho života ponechá otisk. Otisk, který se již nikdy nevymaže. Její blízkost a dotyk vám pomůže otevřít skříňku, kterou držíte v náručí. Buď skříňka skrývající poklad, moudrost, nebo skřínku, která patřila tajemné Pandoře. Zatřese s vaší almarou kostlivců, kteří se s rachotem vyvalí na světlo. Zde patrně vzniklo nesprávné pochopení čarodějek. Z pohádek známe ošklivé babice škodící lidem svými kouzly. Největší a nejčernější magie se odehrává mezi lidmi každý den v běžném životě. Pomluvy, škodolibost a závist předčí svou obrovskou škodlivostí i vyhlášené africké WOODO. Čarodějky neškodily a neškodí, jen ukazují na naše tmavá místa v životě, aby je poléčily a uzdravily.

Čarodějka není jen dáma s orákulem v ruce hledící do křišťálové koule. Může, ale nemusí mít vyhlášené mateřské znaménko, kdysi znak čarodějnictví. Oči ať jsou jakékoliv barvy, jsou vždy výrazné a dívat se do nich je jako plout v hluboké vodě.

Je to tvořivá žena, které pod rukama kvete život. Může výtečně vařit, péct, malovat, milovat se, zajímat se o kulturu, literaturu, zahradničit, cokoliv. Skloubení všeho je již pro silné nátury protějšku.

V realitě ji vystihují tarotové karty Velekněžka a Císařovna.

Převrátí vám život naruby a vyzve vás k cestě na kraj světa, půjdete? :-)